- popular

RokSprocket is a powerful and flexible content switchblade extension

The extensions benefits from multiple layouts and numerous themes for most layouts, offering a wide assortment of possible content configurations.

A responsive layout that adapts to varying devices such as smartphones

The layout adapts automatically to the viewing device, such as tablet, without the need for separate templates, to maximise cross-platform compatibility.

Quickly and easily adjust the template color scheme with Gantry

The intuitive administrator provides a rich interface for swiftly adjusting various colors, backgrounds and overlays of the various template elements.

W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.

W archidiecezji lubelskiej jest ponad dwadzieścia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. To oznacza, że ponad 1.2 tys. osób formalnie jest zaangażowanych w ten ruch. Drugie tyle stanowią osoby uczestniczące regularnie w spotkaniach i modlitwach.

W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. Spotkanie miało na celu odnowę życia i umocnienie w otwarciu się na wezwanie do nawrócenia.

Spotkanie zdominowane było ekspresyjną i żarliwą modlitwą

Spotkanie zdominowane było ekspresyjną i żarliwą modlitwąKS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆ- Tematem przewodnim spotkania były słowa: „Cud wierności”. Najpierw chcemy poznać i doświadczyć Boga, który jest wierny w swej miłości, w poszukiwaniu człowieka i nigdy z człowieka nie rezygnuje. Przez to chcemy szukać naszej wierności, która jest możliwa tylko w oparciu o wierność Boga. Chcemy nabrać sił do głoszenia Chrystusa, Boga żywego - mówi ks. Roman Knyś, koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.

- Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym są ruchami charyzmatycznymi, ewangelizujemy, modlimy się wstawienniczo za Kościół i za jego członków. Jesteśmy zawsze otwarci, można do nas zawsze dołączyć. Jesteśmy wspólnotą modlitewną, która jest we wnętrzu Kościoła - tłumaczy Anna Żmuda z rady koordynacji wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.
Spotkanie zaczęło się modlitwą uwielbienia

- Niektórzy myślą, że charakteryzują nas tylko emocje, ale jesteśmy w środku życia Kościoła. Kiedy ludzie doświadczają Ducha Świętego i otwierają się na uzdrowienie i nawrócenie - to zaczynają doświadczać żywego Boga - dodaje A. Żmuda.

- Dzisiejsze spotkanie, które nazywamy orędziem wielkopostnym to zebranie wszystkich naszych braci i sióstr z poszczególnych wspólnot by słuchać słowa Bożego i otwierać się na nawrócenie. Chcemy doskonalić naszego ducha - podkreśla ks. Roman Knyś.

W ramach spotkania zaplanowano katechezę ks. dr. hab. Adama Rybickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprawę muzyczną tworzyła schola pod kierunkiem ks. Tomasza Kościka. W spotkaniu uczestniczył również gospodarz miejsca - ks. prał. Józef Dziduch.

Artykuł pochodzi z Gościa Niedzielnego.

Kalendarium wspólnoty

Spotkania formacyjne wspólnoty odbywają się
w piątki o godz. 19:00

 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała 
 w trzecie czwartki miesiąca godz. 18:00-21:00 


Msza św. wotywna do Ducha Świętego
w każdy czwartek przed 1 piątkiem miesiąca, godz. 19:00

Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie
w każdy 1 piątek miesiąca godz. 19:00

KALENDARZ 2017/2018

Sklepik

Koszyk jest pusty

Posłuchaj konferencji